Bateria wannowa ścienna czy na wannie?

Bateria wannowa to produkt, bez którego nie możemy obejść się przy urządzaniu naszej łazienki. Nic dziwnego, bo wanny powoli wracają do łask, po wielu latach dominacji kabin prysznicowych. Bateria wannowa ścienna czy na wannie? Przed takim wyborem stoją wszyscy ci, którzy rozważają zakup nowej baterii. Zarówno baterie ścienne, jak i stojące posiadają swoich zwolenników i przeciwników. Który wybór będzie najlepszy?

Wybór baterii wannowej – jak go dokonać?

Producenci baterii wannowych prześcigają się w różnorodnych pomysłach, mających zachęcić potencjalnych klientów do wyboru właśnie ich oferty. Do wyboru mamy więc baterie stojące w wielu kształtach i kolorach, imponujące baterie wolnostojące czy wannowe baterie ścienne, pełniące zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Niemalże każdy model baterii spotkamy w popularnych sklepach z armaturą łazienkową. Wybierając baterie łazienkowe wannowe, warto jednak zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. To nie tylko cena produktu, ale również zastosowane w nim udogodnienia, jak chociażby termostat. Wybór odpowiedniej baterii dotyczy również tego, czy zdecydujemy się wybrać baterię jednouchwytową, baterię dwuuchwytową, czy też baterię montowaną na krawędzi wanny lub w ścianie.

bateria wannowa ścienna

Rodzaje baterii wannowych

Baterie wannowe dzielimy, biorąc pod uwagę ich różne cechy czy sposób montażu. Jeden z najpopularniejszych podziałów, to podział na baterie wannowe ścienne i stojące. Czym charakteryzuje się każdy typ baterii, jakie są jego wady i zalety?

Baterie łazienkowe ścienne – wady i zalety

Ścienne baterie można podzielić na baterie podtynkowe i natynkowe. To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj baterii, wybieranych przez prywatnych użytkowników i inwestorów. Baterie ścienne podtynkowe charakteryzują się tym, że część ich instalacji jest ukryta w ścianie. Jest to minimalistyczne i estetyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w nowoczesnych łazienkach. Niestety, w przypadku awarii, dostęp do poszczególnych elementów może być znacząco utrudniony. Z kolei bateria natynkowa to praktyczna bateria wannowa ścienna. Jest ona łatwa w montażu, a dodatkowo zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu idealnie sprawdza się w mniejszych łazienkach. Takie baterie nie mają jednak wieli możliwości. Jeśli marzą ci się dodatkowe rozwiązania, jak chociażby prysznice boczne, konieczne będzie dokonanie innego wyboru.

Bateria wannowa stojąca – wady i zalety

Baterie stojące to popularne baterie wannowe, które montowane są z reguły na brzegu wanny. To klasyczne, łatwo dostępne rozwiązanie. Wszystkie baterie wannowe stojące bardzo łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo:

  • można je łatwo dopasować do współczesnych trendów w aranżacji wnętrz,
  • są funkcjonalne i praktyczne,
  • pozwalają zaoszczędzić wodę.

Aby zamontować baterię wannową wolnostojącą, potrzebujemy znacznie więcej miejsca, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ceny baterii wannowych również mogą pozostawiać wiele do życzenia, choć ich jakość i estetyka powodują, że inwestycja zwraca się doskonałym w efekcie wizualnym.

One thought on “Bateria wannowa ścienna czy na wannie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =