Naczynia przeponowe Reflex – charakterystyka

Reflex to firma nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie instalacji grzewczych, chłodniczych i solarnych, która oferuje szeroki asortyment innowacyjnych produktów oraz kompleksową opiekę serwisową. Jest największym producentem naczyń przeponowych w Europie. Odpowiednie funkcjonowanie instalacji grzewczych, solarnych oraz chłodniczych zależy od prawidłowego ciśnienia. Właściwe ciśnienie w instalacji jest możliwe dzięki wykorzystaniu naczyń przeponowych, dlatego też są to jedne z najważniejszych urządzeń w każdej instalacji.

Naczynia przeponowe – zastosowanie

Naczynia przeponowe Reflex (sklep https://proterm.sklep.pl/naczynia-przeponowe-reflex,cp824,pl.html) odpowiadają za ochronę instalacji grzewczych systemu zamkniętego przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Inną funkcją, którą pełnią naczynia przeponowe Reflex jest stabilizacja ciśnienia w instalacji i centralnego odgazowywacza. Stosowanie naczyń przeponowych ma na celu utrzymanie parametrów instalacji w określonych granicach. Naczynia przeponowe występują w wielu rodzajach oraz pojemnościach w zależności od typów instalacji.  Dużą zaletą naczyń przeponowych jest fakt, iż pracują samodzielnie i nie wymagają dodatkowego podłączenia do zasilania.

Naczynia Reflex

W jaki sposób działają naczynia przeponowe?

Działanie naczynia przeponowego marki Reflex jest bardzo proste. W naczyniu zamontowano membranę, dzięki której możliwe jest oddzielenie przestrzeni wodnej od gazowej i w taki sposób zapobiega przenikaniu gazu do wody. Gdy rośnie temperatura wody, wzrasta również jej objętość. Woda zaczyna wypełniać wewnętrzną membranę, aż do osiągnięcia maksymalnej temperatury roboczej. Chroni to instalację przed rozszczelnieniem. W tym momencie membrana znajdująca się wewnątrz zbiornika wypełnia niemal całe jego wnętrze. Gdy temperatura cieczy spada, zmniejsza się jej objętość, a ciśnienie powietrza w części powietrznej zbiornika wpycha wodę z powrotem do instalacji i cykl może rozpocząć się od nowa.

Postaw na naczynie przeponowe od sprawdzonego producenta!

Zastosowanie naczyń przeponowych gwarantuje bezpieczeństwo oraz zabezpieczenie instalacji przed nadmiernym ciśnieniem i awarią. Naczynia przeponowe służące do stabilizacji ciśnienia umożliwiają podłączenie różnych elementów osprzętu. Takie działanie umożliwia osiągnięcie optymalnego rozwiązania, mającego na celu uzupełnienie lub odgazowanie wody. Tego typu rozwiązania dostosowywane są do indywidualnych wymagań klienta oraz samych urządzeń.

Wszystkie rodzaje naczyń przeponowych marki Reflex są odporne na korozje, dzięki temu ich żywotność jest bardzo długa. Membrana znajdującą się wewnątrz urządzenia jest również odporna na korozje. Tak dobrze zaprojektowane oraz wykonane urządzenia są gwarancja bezpieczeństwa całej instalacji przez wiele lat.

One thought on “Naczynia przeponowe Reflex – charakterystyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + jedenaście =