Samochody KIA od kilku lat są laureatami prestiżowego konkursu – Women’s World Car of the Year (WWCOTY)

W tym roku mieliśmy już trzynastą edycję konkursu “Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023”. To wyjątkowy, międzynarodowy konkurs obecny na wszystkich pięciu kontynentach, który przyciąga ponad 500 milionów ludzi. Nie ma drugiej takiej nagrody na świecie, ponieważ jurorami są wyłącznie kobiety. Sam konkurs powstał w 2009 roku, dzięki nowozelandzkiej dziennikarce motoryzacyjnej Sandy Myhre, a jego celem było wyłonienie najlepszego samochodu roku – zdaniem kobiet. W tegorocznej edycji, 63 dziennikarki związane ze światem motoryzacji testowały auta nominowane do nagrody w kilku różnych kategoriach. W konkursie oceniane były: bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści i wpływ na środowisko.

KIA NIRO – “Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023”

Zwycięzcą trzynastej edycji konkursu: “Światowy Kobiecy Samochód Roku 2023” został crossover KIA NIRO. W gronie finalistów pokonał takie auta jak: Jeep Avenger, Citroen C5 X, Nissan X-Trail, Audi RS 3 oraz Ford Ranger.

Jurorki motoryzacyjne uznały samochód KIA NIRO za najlepsze miejskie auto dla kobiety. Dziennikarki uzasadniły tę wygraną tak, iż samochód KIA NIRO: „Jest przestronny, praktyczny, bezpieczny, łatwy w prowadzeniu, z kilkoma dostępnymi ekologicznymi układami napędowymi (HEV, PHEV i BEV) i bardzo niskim zużyciem paliwa”– jednym słowem doskonały w opinii kobiet i właśnie to auto byłoby ich pierwszym wyborem podczas zakupu.

To fakt, że ocenie poddane zostały te same czynniki, które pod uwagę biorą mężczyźni, ale przypuszczać można, że kobiety mają nieco inne priorytety. Skupiają się nie tylko na designie, (jak głosi stereotyp). Dla kobiet, duże znaczenie ma również cena auta w stosunku do jakości i funkcjonalności.

Inne modele KIA nagrodzone w konkursie Women’s World Car of the Year”

Przypomnijmy, że również inne modele marki KIA są laureatami nagród poprzednich edycji tego konkursu. I tak:

  • W roku 2022 nagrodę za najlepszy “Rodzinny SUV” zdobyła KIA Sportage.
  • W roku 2021 zwycięzcą w kategorii “Duży SUV” zdobyła KIA Sorento
  • W roku 2020 aż dwa modele KIA zdobyły nagrody główne: KIA XCeed uznana została za “Najlepsze miejskie auto” oraz elektryczna Kia Soul EV wygrała w kategorii “Samochód ekologiczny”.

Do najbliższej odsłony konkursu “Światowy Kobiecy Samochód Roku 2024” (WWCOTY), nominację otrzymała KIA EV9 w kategorii: SUV powyżej 4,6 metra długości. To niezwykle nowoczesne, oparte na najnowszej technologii auto (posiada akumulatory czwartej generacji) łączy w sobie luksus i elegancję, funkcjonalność i wygodę, zapewniając przy tym również sportowe osiągi. Z dużym prawdopodobieństwem ma szansę stać się samochodem przyszłości, jednym z chętniej kupowanych przez przyszłych użytkowników dróg. Jak widać międzynarodowe kobiece jury bardzo ceni sobie samochody marki KIA. Trzymamy kciuki za wygraną, wierząc, że w przyszłym – 2024 roku doceni również ten model KIA.

Mając na uwadze, iż z końcem roku możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty wyprzedażowej rocznika 2023, warto odwiedzić salon samochodowy SZIC w Opolu i skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który zapozna nas z interesującymi modelami KIA, zaoferuje wsparcie finansowe w postaci dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego lub serwisowego lub zaprosi na jazdę próbną. W tym roku oferta wyprzedażowa samochodów KIA w salonie SZIC jest szczególnie korzystna, nie tylko ze względu na niższe ceny modeli aut KIA, ale także ze względu na wartość dodaną, jaką oferuje salon www.szic.pl Właśnie teraz jest najlepszy moment, by rozważyć zakup nowego auta, tym bardziej, jeśli wybierzemy jeden z modeli KIA, który został tak wysoko oceniony przez profesjonalistki ze świata motoryzacji, otrzymując prestiżową nagrodę w swojej kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =