Pergole tarasowe Poznań – funkcjonalność, estetyka i nowoczesność

Jeżeli marzysz o tym by maksymalnie wykorzystywać przestrzeń tarasu i ogrodu oraz móc z nich korzystać niezależnie od pogody, to rozwiązaniem dla ciebie jest pergola tarasowa. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych przykładów pergol, spośród których możesz wybierać, poszukując modelu, który najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Odkryj funkcjonalność pergol lamelowych

Pergola lamelowa to rozwiązanie dla tych, którzy chcą korzystać z tarasu jak najczęściej – nawet kiedy pogoda nie sprzyja odpoczynkowi na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy właśnie pada, czy słońce grzeje zbyt mocno, dzięki pergoli tarasowej z dachem z obracanymi lamelami aluminiowymi możesz korzystać z tarasu przez cały czas. Dzięki możliwości zastosowania szklanych przesuwnych ścian, czy materiałowych rolet bocznych pergola chroni także przed wiatrem. Dodatkowo może być wyposażona w rozwiązania takie jak:

  • sterowanie za pomocą pilota lub telefonu,
  • oświetlenie LED,
  • systemy odprowadzania wody deszczowej,
  • czujniki pogodowe,
  • system audio,
  • promienniki ciepła.

Wybierając pergole Poznań, to powyższe rozwiązanie znajdziesz w wariantach wolnostojącym, montowanych przy ścianie lub podwieszanych, co pozwala na szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno na przydomowych tarasach, jak i restauracyjnych ogródkach czy hotelach.

Stwórz nowoczesny taras z pergolami materiałowymi

W przypadku pergoli materiałowej zadaszenie może być wykonane z różnego rodzaju tkanin. Niektóre z nich są bardzo odporne na czynniki pogodowe, nawet takie jak silny wiatr i deszcz lub mogą stanowić barierę przed promieniowaniem UV.  Zazwyczaj jest to konstrukcja delikatniejsza niż pergole lamelowe, co pozwala na dużą dowolność aranżacyjną przy urządzaniu tarasu. Wybór rodzaju materiałów, szeroka paleta kolorystyczna, możliwości modułowej rozbudowy pozwalają na dopasowanie jej do bardzo zróżnicowanych stylów architektonicznych. Możesz dostosować to rozwiązanie do budynku zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego – zawsze jednak pozwoli to na uzyskanie eleganckiego i stylowego efektu.

Zamień swój taras w salon pełen słońca – pergole szklane

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest pergola szklana, w której profile są aluminiowe, ale zarówno dach jak i ewentualne ściany boczne wykonane są ze szkła. Szklane pokrycie skutecznie chroni przed warunkami pogodowymi przez cały rok, zarówno przed deszczem, wiatrem, jak i  śniegiem. Jako ochronę przed zbyt intensywnym promieniowaniem i przegrzaniem należy zastosować dodatkowe przesłony, takie jak:

  • sunbreakery,
  • rolet typu screen,
  • materiałowych markiz stosowanych nad lub pod dachem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =