Jakie deski SUP są dostępne na rynku?

Deski SUP cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nawet w telewizji pojawiają się reklamy z kuszącymi ofertami. Jako, że deski SUP mogą zajmować naprawdę mało miejsca (mam tu na myśli te pompowane), wątpliwości wszystkich amatorów aktywnego wypoczynku nad wodą ograniczają się jedynie do pytania “Czy warto?”. Odpowiadam: warto! Wybierz tylko odpowiedni model, a przyniesie Ci on wiele radości.

Deski SUP – różne kształty

Jeśli interesujesz się tematem desek SUP, to udało Ci się może zauważyć, że deski SUP występują w kilku różnych kształtach. A dokładniej: w czterech. Różnice te może nie rzucają się w oczy, ale mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o przeznaczenie i zastosowanie danej deski SUP. Możesz zobaczyć je na stronie https://gosup.pl/deski-sup-141 . Jednakże najłatwiej będzie, jeśli Ci je wypunktuję:

  • Deski SUP o nazwie “Surf” – krótkie, dość szerokie. Jeśli marzy Ci się zostać surferem rodem z hollywoodzkiego filmu, który łapie niewiarygodnie wysokie fale, to ta deska SUP jest czymś idealnym dla Ciebie. Oferuje zwinność i świetną manewrowość, za to stabilność nie jest jej najmocniejszą stroną, dlatego poleca się ją doświadczonym wodniakom (osoby początkujące mogą mieć spore trudności w zapanowaniu nad tego typu deską);
  • Deski SUP o nazwie “Race” – tak jak w przypadku deski SUP “Surf”, tak i tutaj dedykuje się je osobom z doświadczeniem. Niewiarygodnie długie, smukłe, wąskie. Sprawdzą się na różnego rodzaju wyścigach, gdyż to właśnie z myślą o nich zostały zaprojektowane w taki a nie inny sposób. Oferują naprawdę zawrotne prędkości;
  • Deski SUP o nazwie “Touring” – nieco łagodniejszy kształt od deski SUP “Race” (mniej strzelisty). Idealnie nada się na całodzienne eskapady i dalekie wojaże;
  • Deski SUP o nazwie “Allround” – idealny wybór dla osób rozpoczynających przygodę z pływaniem na SUPach. Oferuje super stabilność. Idealna do rodzinnych zabaw w wodzie. Wszyscy będą czerpać radość z jej użytkowania, szczególnie dzieci.

Pnematyczna czy sztywna?

Deska SUP może być pneumatyczna (pompowana) lub tradycyjna (sztywna). Jeśli posiadasz bardzo ograniczony metraż, to ta pierwsza będzie strzałem w dziesiątkę. Nie odbiega znacząco pod względem osiągów od sztywnych odpowiedników (tak jak kiedyś, gdy rynek pneumatycznych desek SUP dopiero raczkował). Tradycyjne, sztywne deski SUP polecam osobom ze sprecyzowanymi wymaganiami, sporym doświadczeniem, zawodowcom.

Korzyści płynące z posiadania deski SUP

Korzyści jest całe mnóstwo! Po pierwsze: deski SUP stanowią świetne urozmaicenie aktywnego wypoczynku. Po drugie: każdy, niezależnie od wieku, płci czy umiejętności pływackich będzie miał frajdę z deski SUP. Wystarczy jedynie kupić model adekwatny do swoich oczekiwań i predyspozycji oraz pamiętać o dobrym kapoku! Po trzecie: czy jest coś bardziej kojącego, uspokajającego od bezmiaru wody wokół? Tylko Ty i Twoje myśli. Żadnej gonitwy z czasem, żadnego stresu. Deski SUP to naprawdę doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, mających np. własne firmy i strony internetowe , które pragną nieco zwolnić i pomedytować. Po czwarte: decydując się na dobrą deskę SUP czynisz inwestycję, która będzie Ci się zwracać latami! Porządny SUP to nie zakup na jeden sezon (jak to bywa z dmuchanymi materacami i różnego rodzaju flamingami, które kuszą przy każdym wejściu na plażę). Czy udało mi się Ciebie przekonać?

Które deski SUP są godne uwagi?

Dobre marki nie muszą się reklamować w telewizji. Ich jakość mówi sama za siebie. Wszyscy wodniacy doskonale znają markę Aztron, Delta, Abstract i Pelican i właśnie deski SUP od tych producentów zawsze będę polecać. Gdzie je znaleźć? Chociażby w sklepie internetowym gosup.pl. Znajdziesz tam nie tylko deski SUP, ale również inne przydatne akcesoria, bez których nie wyobrażam sobie udanego, bezpiecznego wypoczynku nad wodą (np. kamizelki asekuracyjne i ratunkowe, wiosła i pagaje, etui wodoszczelne i wiele więcej). Gorąco zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 5 =